Природний заповідник "Розточчя"

    Заснування першого і єдиного на Львівщині природного заповідника "Розточчя" затверджено Постановою Ради Міністрів Української РСР за N403 від 5 жовтня 1984 р. з метою збереження та вивчення унікальних біогеоценозів регіону Розточчя. Його площа сягає 2084,5 га. Розкинутий на мальовничих пагорбах Головного Європейського вододілу, у самому центрі Європи, заповідник є надзвичайно цінним природним і науковим об'єктом. Ініціатором організації був Львівський лісотехнічний інститут (на сьогодні – Національний лісотехнічний університет України); заповідник є його відокремленим структурним підрозділом і підпорядкований Міністерству освіти і науки України.
    
ПЗ "Розточчя" утворено на базі двох об'єктів природно-заповідного фонду : Державного заказника місцевого значення "Страдчанський ліс"(1974р.), заповідного урочища "Королева гора" (1978р.) та частини лісфонду Страдчанського навчально-виробничого лісокомбінату.

Заповідник складається з двох лісництв – Верещицького й Ставчанського, протяжність території з півночі на південь становить 8 км, із заходу на схід – 12 км. Адміністрація знаходиться в смт. Івано-Франкове Яворівського району Львівської області, вул. Січових Стрільців, 7.